Jungleradical Crew

JD Bass

JD Bass, je zakladatelem a členem trojčlenného uskupení z královehradeckého kraje Jungleradical Crew. Společně s dj Bomb da Basem toto crew založili v roce 2003.
JD Bass se s elektronickou muzikou setkal někdy v roce 1992, největší vliv na jeho budoucí vývoj měl hardcore breakz a album od The Prodigy "Experience". Drum and Bass JDího plně chytil v roce 1993. Osobně se s taneční scénou setkal v roce 1994, kdy v červenci odjíždí na Teknival do Hostomic. Na konci srpna 1994 se JD rozhodl pořádat House & Techno party nedaleko České Skalice - proběhli 3 akce. 1994 JDího ovlivní gabba a hardcore techno a tak se pomalu rodí hardcore techno dj... 1995 proběhne několik akcí, seznámí se s ldimi, kteří mají djskou techniku a JD se pomalu dostává do tajů mixování. V roce 1996 se seznamuje s DJ Hadem a Melounem, kteří ho přivzali na své mejdany do náchodského klubu Babylon, kde pořádali House & Techno party. Této dvojici je JD za mnoho vděčný, oni mu ukázali cestu a rozšířili hudební obzory. 1997 vstupuje do Radical sound systemu. Malý s.s. z královehradeckého kraje. JD proniká do několika hudebních žánrů, hardcore techno, drum and bass, psytrance, gabba, breakbeat. Pořádají se akce, které jsou dnes již v mlze minulosti... Rok 2000 končí Radical sound system, djs z této party odjíždí do Španělska, JD zůstává v CZ. 2000 - 2001, mrtvé období, JD se nachází v bodě "co dál". V roce 2002 se svým bratrem zakládají DnB2Rush, proběhne několik parties, úspěšných, neúspěšných. JD Bass již funguje jen jako dnb dj. V roce 2003 se na několika parties setkává s dj Bomb da Basem, který v té době hrál pod hlavičkou Soundgate. DnB2Rush končí. Ke konci roku 2003 se JD s Bomb da Basem po několikátém společném hraní rozhodnou založit crew. Jelikož byl JD u zrodu, na památku Radical s.s. vzniká Jungleradical Crew. Rok 2004, první Studnice Drum Open Air, hrozný provar, přišlo asi 80 lidí. JRC se rozhodnou vol. 2 za rok vůbec nepořádat. Ale během roku 2004 se JRC seznámí s trutnovským uskupením Jaabrashka (později Trautenberk Squad) a po několika společných parties se rozhodnou v roce 2005 uspořádat SDOA vol.2.
V roce 2008 proběhl 6. ročník a Studnice drum open air se stal oblíbenou party, kterou JRC pořádají vždy začátkem letních prázdnin. 1x za rok!!!!
JD Bass, jelikož byl ovlivněný rave kulturou 90 let, hraje temnější drum and bass - amen, darkside jungle, oldschool, hardcore breakz, ale můžete ho slyšet i v atmosferických polohách ambientnějšího jungle-u. Disco Ohájo club byl nadšen těmito borci a těší se na další vydařené akce.